KENAI

Zwycięzca Polski 2019
Zwycięzca Klubu 2019
Champion Polski
Champion Litwy

Młodzieżowy Champion Polski
Certyfikat Prób Pracy
Nominacja na CRUFT’s 2020
IV BEST IN SHOW Nordycki Pies Zaprzęgowy
I BEST IN SHOW Użytków
II BEST IN SHOW Użytków
III BEST IN SHOW Użytków
IV BEST IN SHOW Użytków
III BEST OF GROUP
2x IV BEST OF GROUP
Wielokrotny Zwycięzca Rasy i Zwycięzca Płci Przeciwnej
Rozpoczęty Międzynarodowy Champion Piękności

INFORMACJE

THE UNIQUE TREASURE Orleansnow

Import Czechy

Data urodzenia: 27.07.2017
Ojciec: Klajokliu Suo YOU ROCK MY WORLD
Matka: KIDDY KATRIN KATIE Orleansnow
Badania:
HD – A, ED – 0/0
oczy – czyste + gonioskopia (ECVO 2019,2020)
Wzrost: 58,5 cm
Długość: 61 cm
Waga: 33 kg
Właściciel: Ewa Kwiatkowska & Paulina Szymańska
Hodowca: Marcela Luxova
Mioty w hodowli: B, C
>> Mioty poza hodowlą <<

„Najpierw był chaos…”
Kenai przewrócił Nasze życie do góry nogami! Swoim temperamentem pokazał, że świat bez niego byłby nudny… Energiczny?! Żywiołowy?! Wszędzie go pełno – począwszy od domowego azylu po spacery, które spędza w ciągłym biegu. Z grugiej strony zaś zdarza mu się być kompletnym przeciwieństwem swojej osobowości, kocha się przytulać myśląc, że wciąż jest małym szczeniakiem.
Potrzebuje dość dużo uwagi w życiu codziennym. Czasami wpada na dziwne pomysły i swoją niespożytkowaną energię przekłada na tryb destrukcji.
Ponadto bardzo szybko się uczy, co ułatwiło nam pracę wystawową. Po wielu treningach i determinacji udało się nabrać wiatru w żagle i w 2019 roku jego kariera nabrała rozpędu – został doceniony przez zagranicznych sędziów na dwóch najważniejszych wystawach w Polsce, liczących około 60 samoyedów w stawce. Otrzymał tytuł ZWYCIĘZCY KLUBU i został Zwycięzcą Rasy,które jest najwyższm wyróżnieniem. Co więcej na kolejnej wystawie otrzymał tytuł ZWYCIĘZCY POLSKI, zostając tym samym Najlepszym Dorosłym Psem w rasie i Zwycięzcą Płci Przeciwnej. Jesteśmy pewni,że to dopiero początek jego wystawowej kariery 🙂

Wrażenie ogólne:
Kenai jest psem o  doskonałej, mocnej samczej głowie z pięknym wyrazem i niesamowitym samoyedowym uśmiechem. Opisywany przez sędziów kynologicznych jako pies o mocnym kośćcu, doskonale rozbudowanej i głebokiej klatce piersiowej, wzorcowym kątowaniu kończyn, dziarskim i  wydajnym ruchu typowym dla psów pierwotnych. Uroku dodaje mu gęsta śnieżonobiała szata w bardzo dobrym gatunku, która jest bardzo efektowna podczas biegu.

 

***Kenaia udostępniamy tylko wybranym suczkom w Polce i za granicą przebadanym pod kątem dysplazji stawów biodrowych (nie gorszym niż B) oraz bieżącym badaniem oczu z certyfikatem (ECVO, EESVO) z gonioskopią.

RODOWÓD

>>> baza rodowodów <<<

FILMY